Profil

Profil

Václav Jankovský (*1978 Klatovy) přední český výtvarník, využívající techniku airbrush. Specializuje se především na grafické úpravy vozidel.

Má na svědomí nespočet automobilů a motocyklů, které svým charakteristickým grafickým designem získávají ocenění na nejrůznějších prestižních soutěžích a výstavách.

V roce 2000 zakládá firmu Václav Jankovský Airbrush Art a rozšiřuje své aktivity o navrhování a realizace sportovních designů pro akrobatické modely letadel. Jeho rukami prošly tisíce letadel, která soutěží po celém světě. Jedním z mnoha zákazníků, byl pilot F1 Juan Pablo Montoya, který je taktéž vášnivý modelář.

Pracoval pro firmy Mansory, Charouz Racing, Model Power, Krill aircraf, atd...

V roce 2009 odborný americký časopis Auto Art Magazine věnuje titulní stranu Václavu Jankovskému, včetně třístránkové reportáže.

V roce 2011 získává první místo v soutěži na Airbrush Art festivalu se svojí dosud nedokončenou helmou.

V roce 2012 probíhá v atelieru montáž stříkací kabiny Blowtherm, vysněného technologického zařízení, které splňuje ta nejpřísnější kriteria kvality laku a ochrany ovzduší.

Cílem a posláním Václava Jankovského je předčit zákazníkovu touhu po individualitě a zároveň zachovávat tradici ruční originální práce s velkým důrazem na kvalitu provedení.